Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Spędzaliśmy je różnie: indywidualnie zwiedzając ciekawe zakątki naszego kraju, odpoczywając „pod gruszą”, czy też pracując. Część naszych koleżanek i kolegów „reperowała" zdrowie w sanatorium nad morzem, inni zwiedzali Hiszpanię. Ci, którzy pozostali w domu też mieli kilka możliwości przyjemnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Amatorzy dwóch kółek raz w tygodniu poznawali bliższe i dalsze trasy rowerowe naszej okolicy: zaliczyli „Szlak herbowy” łącznie z wejściem na mocno zarośniętą Górę Herbową, często bywali w Owczarni gdzie pani Gabrysia częstowała pysznym ciastem drożdżowym, smakowali wyśmienitych pierogów mazurskich w Dziewiszewie na trasie Giżycko – Doba. Czasami część trasy przebywali pociągiem Kętrzyn – Węgorzewo wysiadając na dowolnie wybranym przystanku np. w Radziejach czy Parczu. Dwoje z tej grupy: Danusia Kowalczyk i Tadeusz Oleszczuk brało udział w II Rajdzie Rowerowym organizowanym przez MOSiR i grupę Rasten.

Liczna była grupa grająca w boule. To ciekawa i bardzo towarzyska gra. Uczestnicy spotykali się raz w tygodniu na boisku przy basenie miejskim. Prowadząca zajęcia Zuzanna Makarewicz przygotowała turniej – laureatką została Alicja Balik. Wszyscy otrzymali dyplomy.

Nordic Walking to dyscyplina, która zyskuje coraz większość popularność. Wśród naszych studentów też znalazła się liczna grupa osób (znacznie powiększyła się z chwilą rozpoczęcia nowego roku ), która systematycznie przez całe wakacje przemierzała trasy wokół naszego miasta.

Relacje z sanatorium i Hiszpanii znajdziecie w następnych artykułach.KOMUNIKATY

Sentencje

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada
Św. Augustyn
 
Starość wcale nie jest złem (…) przeciwnie może być dobrem nadającym schyłkowi  ludzkiej egzystencji wymiar prawdziwie godnego trwania pośród zmieniających się  postaci świata.
Plutarch

Achim
Student

W górę
Template by JoomlaShine