Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

06 maja 2017 r. ruszyła ogólnopolska akcja V Marsz „Nordic Walking” Studentów UTW 2017.

Organizatorem Marszu było Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” UTW w Wejherowie oraz Polska Federacja Nordic Walking i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Zaproszenie organizatorów skierowane był do studentów UTW w Polsce, Litwie, Białorusi, Łotwie Mołdawii Ukrainie i Austrii. Cel tego przedsięwzięcia - to zachęcenie studentów UTW do aktywności sportowej, integracja środowiska studenckiego i promocja czynnego spędzania wolnego czasu. W ciągu czterech poprzednich lat 189 UTW wzięły udział w marszu. Nasz Uniwersytet włączył się do tej akcji po raz pierwszy. W piękne sobotnie przedpołudnie 15 studentek (panowie niestety nie dopisali) wyjechało z Kętrzyna do Owczarni by stamtąd ruszyć leśną drogą na pięciokilometrowy spacer. Przed wyjściem na trasę otrzymaliśmy przypinki z logo marszu i wysłuchaliśmy w kawiarence państwa Puszków hymnu Marszu Nordic Walking Studentów UTW. Trasa nie sprawiła dla nas problemu, gdyż od wielu miesięcy nasza grupa Nordic Walking pod przewodnictwem Gieni Lewickiej-Kubach systematycznie 2 razy w tygodniu chodzi z kijkami. Po zakończonym marszu otrzymaliśmy certyfikaty i przy kawie i pysznym ciście drożdżowym upieczonym specjalnie dla nas przez Panią Gabrysię, a sponsorowanym przez Zarząd UTW w Kętrzynie, oczekiwaliśmy na busika, który nas przywiózł szczęśliwie do Kętrzyna. KOMUNIKATY

Początek roku akademickiego 2018/2019

Nowy rok akademicki 2018/2019 rozpoczynamy


10 października 2018 r. o godz. 1000.

 

Sentencje

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada
Św. Augustyn
 
Starość wcale nie jest złem (…) przeciwnie może być dobrem nadającym schyłkowi  ludzkiej egzystencji wymiar prawdziwie godnego trwania pośród zmieniających się  postaci świata.
Plutarch

Achim
Student

W górę
Template by JoomlaShine