Kętrzyńskie Dni Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.

W dniach od 11 do 13 kwietnia Kętrzyn gościł wykładowców i studentów UWM w Olsztynie. Były zajęcia dydaktyczne dla uczniów kętrzyńskich szkól, wykłady dla mieszkańców naszego miasta i słuchaczy UTW, kiermasz wydziałów i miasteczko medyczne. Nie zabrakło imprez kulturalno- sportowych. Niezwykle efektownie prezentował się korowód, na czele którego szedł Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, orkiestra dęta UWM, władze miasta i powiatu kętrzyńskiego, władze rektorskie i dziekańskie UWM w Olsztynie, dzieci i młodzież z kętrzyńskich szkół. Nie zabrakło też studentów UTW w Kętrzynie.

Pierwszego dnia w PCE przy ul. Poznańskiej zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, a wieczorem wystąpił teatr Kloszart w spektaklu „Grupa Laokoona”.
Klub Płetwonurków „Skorpena” zaprezentował na basenie pokazy z ratownictwa medycznego.
Pracownicy i studenci Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie przedstawili występ muzyczny pt. „Błękitne Pióro”, a Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka w kościele św. Jerzego wystąpił z koncertem.

Na zakończenie Kętrzyńskich Dni Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w amfiteatrze nad jeziorkiem zaprezentował się zespół „ENEJ”..