Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Dnia 18.X.2018r. 50 członków UTW w Kętrzynie wzięło udział w podsumowaniu projektu ,,Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie otwiera bramę wiedzy dla Uniwersytetów Trzeciego Weku", który został napisany przez UW-M w roku 2018.  Łącznie w projekcie uczestniczyło 13 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z woj.Warmińsko-Mazurskiego. Do Ministerstwa Nauki trafiło 49 wniosków, z których wybrano 20, w tym olsztyński. Kwota dotacji wynosi ok.6 mln zł.

W podsumowaniu projektu uczestniczyli:

  •   prof.dr hab. Przyborowski, prorektor d/s kształcenia
  •   prof.dr hab. Jaroszewski, prorektor d/s nauki
  •  prof.dr hab. Stefan Smoczyński, pełnomocnik rektora d/s UTW
  •  mag Anna Smoczyńska, kierownik d/s nauki, która z innymi naukowcami napisała i nadzorowała projekt.

W ramach projektu odbyły się warsztaty na uczelni w Olsztynie, w których uczestniczyło jednorazowo po 24 studentów z poszczególnych UTW, oraz po 3 wykłady w miejscu działania UTW. Dofinansowanie na 1 UTW wyniosło ok, 50 tys.zł. Projekt finansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiceminister i Minister Nauki Jarosław Gowin wystosował list gratulacyjny do uczestników projektu. Otrzymali oni certyfikat uczestnictwa w projekcie.

W dalszej części spotkania zostały wygłoszone 2 wykłady:

  •  prof.dr hab. d/s Medycznych -Tomasz Stompór ,,Fakty i mity medycyny prewencyjnej"
  •  ksiądz Tomasz Garwoliński o powstaniu Hosjanum i dziełach zgromadzonych w Braniewie w wieku XVI – XVIII, a częściowo zrabowanych przez Szwedów.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami ze strony prezesa Federacji UTWWiM Antoniego Furtaka i wiceprezes Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Genowefy Barcz, którzy byli wnioskodawcami do Rektora UWM o napisanie tego projektu. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na lunch. 


  


KOMUNIKATY

Sentencje

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada
Św. Augustyn
 
Starość wcale nie jest złem (…) przeciwnie może być dobrem nadającym schyłkowi  ludzkiej egzystencji wymiar prawdziwie godnego trwania pośród zmieniających się  postaci świata.
Plutarch

Achim
Student

W górę
Template by JoomlaShine