Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

23 października, w dwa tygodnie po zozpoczęciu nowego roku akademickiego, przypadła druga część wycieczki z cyklu „Gotyckie kościoły powiatu kętrzyńskiego”. Dzień był wyjątkowo brzydki: siąpił jesienny deszcz, brak słońca i dokuczliwy chłód powodowały, że szybko przemykaliśmy między kolejnymi kościołami a ciepłym autokarem. Tym razem poznaliśmy historię sześciu obiektów. Na początku dotarliśmy do Drogosz, gdzie znajduje się rzymskokatolicki kościół Matki Bożej Ostrobramskiej, potrem zwiedziliśmy kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Parysie i kolejno: kościoły św. Jana Chrzciciela w Łankiejmach, Matki Boskiej Częstochowskiej w Kraskowie, Matki Bożej Ostrobramskiej w Tołkinach i jako ostatni kościół Matki Boskiej Królowej Polski w Garbnie. Tak jak poprzednio wycieczkę przygotował nasz kolega Jarosław Tomczak, a historię kościołów opowiadał, niezwykle ciekawie, Tadeusz Korowaj. W planach, na zakończenie zwiedzania, przewidziany był gryll, ale warunki pogodowe sprawiły, że z tego punktu wycieczki musieliśmy zrezygnować. W naszym powiecie są jeszcze inne gotyckie kościoły, których do tej pory nie zwiedzaliśmy. Pojedziemy tam gdy nadejdzie ciepła wiosna..

 


KOMUNIKATY

Sentencje

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada
Św. Augustyn
 
Starość wcale nie jest złem (…) przeciwnie może być dobrem nadającym schyłkowi  ludzkiej egzystencji wymiar prawdziwie godnego trwania pośród zmieniających się  postaci świata.
Plutarch

Achim
Student

W górę
Template by JoomlaShine