Sukces na Warmińsko – Mazurskiej Senioriadzie Wydminy 2019.

W dniach 14 – 15 czerwca br. przybyło do Wydmin 180 studentów z 21 UTW Warmii i Mazur, aby dać wyraz swej aktywności ruchowej.

Pierwszy dzień Senioriady rozpoczął się prezentacją wszystkich uniwersytetów, które oklaskiwały m.in. władze Gminy Wydminy z Wójtem Radosławem Królem na czele. Otwarcia Senioriady dokonała pani Ewa Kulpińska – Mejor, Prezes Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gospodarza imprezy.

Na stadionie seniorzy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych: 60 m kobiet, 60 m mężczyzn oraz w sztafecie mieszanej 2 x 60 m. Rozegrany został także slalom rowery kobiet i mężczyzn. Na orliku studenci rywalizowali w darcie, a na hali sportowej ZSO Wydminy w turnieju tenisa stołowego.

Potem była chwila na odpoczynek i relaks, a wieczorem spotkaliśmy się na plaży nad jeziorem Wydmińskim, na imprezie integracyjnej, gdzie rywalizacja sportowa odeszła na bok, a liczyła się dobra zabawa. Dla prezesów UTW przygotowano konkurencję kręcenia hula – hoopem, co wzbudziło ogromny aplauz wśród studentów.

Drugiego dnia zawody odbywały się na wydmińskiej wyspie. Uczestnicy marszu nordic walking oraz rajdu rowerowego mieli okazję podziwiać piękno wyspy, gdyż trasa biegła promenadą dookoła jeziora przez Most Garbaty. Piękna pogoda sprzyjała konkurencjom wodnym, czyli wyścigowi kajaków i rowerów wodnych, zwłaszcza rywalizacja w rowerach wodnych wzbudzała wiele wesołości.

Po obiedzie uczestnicy Senioriady przybyli do Gminnego Ośrodka na dekorację zwycięzców poszczególnych konkurencji. Uroczystość uświetnił występ cheerleaderek z wydmińskiego UTW pod kierunkiem Eweliny Ostrowskiej. Medale i dyplomy zwycięzcom wręczali: Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Prezes Forum NGO”S Wydminy Ewa Kulpińska – Mejor oraz trenerzy sportowi.

Medalowo spisała się nasza załoga zdobywając indywidualne laury:

  • Janina Wiszniewska – złoty medal w slalomie rowerowym,
  • Danuta Kowalczyk – srebrny medal w slalomie rowerowym,
  • Irena Pradyszczuk – srebrny medal w marszu nordic walking,
  • Alicja Woronowicz, Krystyna Zahor – brązowy medal w wyścigu kajaków.

W klasyfikacji drużynowej również udało nam się stanąć na podium zdobywając III miejsce. Wyjechaliśmy z Wydmin w znakomitych humorach z obietnicą spotkania się za rok na następnej imprezie sportowej.