Zwyciężyliśmy w tegorocznej edycji Senioriady w Bartoszycach.

W dniu 29.06.2019 r. odbyła się VII Międzynarodowa Senioriada Sportowa Bartoszyce 2019. W turnieju sportowo – rekreacyjnym dla osób w wieku 50+ (kobiety) i 55+ (mężczyźni) wystąpiło siedem zespołów (trzy z Bartoszyc, Górowo Iławeckie, Bisztynek, Kętrzyn, Pioniersk z Rosji), które rywalizowały w pięciu konkurencjach:

  1. slalom między pachołkami ze strzałem piłki na bramkę,
  2. przenoszenie klocków za pomocą dźwigni umieszczonej na linkach,
  3. strzały do bramki piłeczki plastikowej kijem hokejowym,
  4. zrzucanie przez otwór piłeczek z płachty tęczowej,
  5. kelner w akcji – rozkładanie i zbieranie woreczków.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Krystyna Zahor, Alicja Balik, Alicja Dec, Stanisława Hajdamowicz, Genowefa Lewicka – Kubach, Danuta Kowalczyk, Danuta Kozij, Jadwiga Kozłowska, Teresa Pieślak, Irena Pradyszczuk, Janina Wiszniewska.

Na spartakiadę przyjechaliśmy z grupą kibiców, która dzielnie zagrzewała nas do boju. Na tyle skutecznie, że zajęliśmy zaszczytne pierwsze miejsce i zdobyliśmy upragniony puchar. Był to wielki sukces zważywszy, że w ub. roku uplasowaliśmy się na piątej pozycji.

Odrębnie sklasyfikowano autoprezentację zespołów. Z naszej strony na parkiecie zawirowała para taneczna: Stanisława Kirszyńska – Ryszard Szabelski. Teatralny popis dało również znane już małżeństwo Anieli i Felicjana z Moralności pani Dulskiej, tj. Dorota Urbanowicz i Władysław Chodara. Jury doceniło ich artystyczny kunszt i perfekcję przyznając jedyny w tej konkurencji puchar.