W dniach 29.09 – 07.10.23 grupa słuchaczy (51 osób) z UTW Kętrzyn wyjechała na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w ośrodku „ Zdrowotel ‘’ w Łebie.

Turnus rehabilitacyjny jest zorganizowaną formą aktywnej rehabilitacji, która połączona jest z elementami wypoczynku. Tego typu wyjazd ma za zadanie poprawić sprawność i kondycję uczestników, a także spowodować, że wszystkie przykre przewlekłe dolegliwości staną się mniej dokuczliwe. Udział w turnusie rehabilitacyjnym wpływa na poprawę jakości i komfortu codziennego życia. Życie po takim turnusie jest zdecydowanie lżejsze i przyjemniejsze, ponieważ nasze organizmy są wypoczęte, zrelaksowane i sprawniejsze. Łeba rozciąga się między morzem a jeziorami Łebsko i Sarbsko. Miasto otoczone jest lasami Rezerwatu Mierzeja Sarbska, znajduje się blisko Słowińskiego Parku Narodowego, który ze względu na bogactwo fauny i flory, piękno Wydm Ruchomych oraz czysty klimat został zaliczony przez UNESCO do światowego Rezerwatu Biosfery.

Łeba i jej okolice są obszarem szczególnie chronionym ze względu na swoje walory uzdrowiskowe, krajoznawcze i rekreacyjne. „ Zdrowotel ‘’ położony jest w lesie sosnowym, w zacisznym miejscu, 150 m od plaży morskiej. Mieszkaliśmy w dwuosobowych pokojach, korzystaliśmy z różnych zabiegów, posiłki były bardzo smaczne i zróżnicowane. Program turnusu był bogaty, mogliśmy korzystać z wycieczek fakultatywnych np. bezpłatna objazdowa wycieczka autokarowa z przewodnikiem po Łebie i okolicy, wycieczka na Wydmy Ruchome, wycieczka do Lęborka czy ,,Trójmiasto w Pigułce’’. Organizowane były różne prelekcje, ognisko z kiełbaskami oraz dyskoteki i biesiady muzyczne. Wróciliśmy szczęśliwi i wypoczęci, pogoda bardzo nam dopisała.