Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

 

W ramach tej sekcji dział kilka podzespołów:

 

  1. gimnastyka (grupa1) – prowadzi grupę Elżbieta Olechnowicz

  2. gimnastyka (grupa2) – prowadzi grupę Hanna Andrzejewska

  3. gimnastyka w wodzie – prowadzi grupę Wanda Michniewicz

  4. nordic walking – prowadzi grupę Alicja Woronowicz

  5. boule – prowadzi grupę Zuzanna Makarewicz

  6. taniec towarzyski

Przewodniczącą sekcji jest Wanda Michniewicz.

 

Gimnastyka

W zdrowym ciele zdrowy duch. Takie hasło przyświeca wszystkim słuchaczom UTW, którzy zdecydowali się uczęszczać na zajęcia gimnastyczne. Są tu ćwiczenia, które pomagają wzmocnić mięśnie, rozciągnąć stawy i najważniejsze zachować zdrowie! Zajęcia odbywają się w dwóch grupach po 23 i 29 osób w każdej grupie, w poniedziałki i piątki. Nadzór organizacyjny sprawuje Elżbieta Olechnowicz. Gimnastyka obu grup odbywa się w „Ilonie” przy ul. Wojska Polskiego. Obie grupy prowadzi instruktorka mgr Maja Tarnawska-Wawruch.

 

Gimnastyka w wodzie

13marca 2014r. na basenie przy ul. Poznańskiej rozpoczęły się zajęcia z aqua fitnesu. Jest to jedna z najnowocześniejszych form muzyczno- ruchowych.

Wysiłek mięśni konieczny do wykonania ruchu w wodzie zmniejsza się do 1/10. Podczas ćwiczeń w wodzie pokonujemy stosunkowo duży opór wody i to wcale nie pocąc się tak jak na sali gimnastycznej. Opór wody sprawia iż 1 minuta ćwiczeń w wodzie jest równa 5 minutom zwykłych ćwiczeń na lądzie. Uczucie rozluźnienia mięśni, które daje ciepła woda, jest bardzo ważne dla likwidacji przykurczów mięśni. Środowisko wodne zapewnia odciążenie kręgosłupa, sprzyja rozluźnieniu mięśni i elongacji - wyciąganiu kręgosłupa w jego osi długiej , przez co ułatwia kształtowanie poprawnej postawy. Nasza grupa liczy 24 osoby. Prowadzi ją instruktor specjalista w tej dziedzinie - Cezary Wawruch. Nadzór organizacyjny sprawuje Wanda Michniewicz.

 

KOMUNIKATY

Najnowsze Wydarzenia

W górę
Template by JoomlaShine