Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 „Damy i huzary” w wykonaniu grupy teatralnej „Seniorzy przy stolikach”

 "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."

 V Marsz „Nordic Walking” Studentów UTW 2017.

Chór Wrzos działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kętrzynie został założony w 2006r, przez Kanclerza Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie panią dr Teresę Czesławę Malec i działa do dzisiaj. Dyrygentem chóru jest od 10 lat pan Cezary Nowakowski. Chór liczy 21 osób.  Nasz chór bierze czynny udział w różnych imprezach miejskich, powiatowych, wojewódzkich i zagranicznych. Był obecny na Przeglądzie Kultury Polskiej w Kiejdanach na Litwie w czerwcu 2016. W grudniu 2015 r. chów zdobył I nagrodę w konkursie chórów UTW województwa warmińsko-mazurskiego pod tytułem "Hej kolęda", na którym śpiewano kolędy i pastorałki.W roku bieżący ponownie zgłosiliśmy swój udział w tym konkursie i 10 grudnia 2016 r. wywalczyliśmy Grand Prix, to jest najwyższą nagrodę przeglądu "Hej kolęda" i jednocześnie otrzymaliśmy piękny puchar od marszałka województwa warmińsko-mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina i dyplom uznania. W konkursie uczestniczyło 14 chórów i zespołów. Radość i szczęście z tej nagrody jest olbrzymie. Chórzystki zaśpiewały pięknie i profesjonalnie. Chwała dyrygentowi i chórzystkom. Tworzą spójny tandem. Zarząd UTW w Kętrzynie serdecznie gratuluje dyrygentowi i chórzystkom, które wystąpiły w 16-osobowy składzie i pokonały chóry liczące nawet 30 osób. Tym większa satysfakcja. Życzymy dalszych sukcesów i nagród. 

Senioriada 2016

W Kętrzynie nadchodzi wielkie święto fotografii! Wszystko to za sprawą FOTO MX’a, który w tym roku będzie świętował swoje 30-lecie działalności artystycznej.

Senioriada 2016

WARMIŃSKO - MAZURSKA  SENIORIADA  2016
zadanie realizowane przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Wycieczka na Litwę

W dniach 3-5 czerwca 2016r. grupa studentów naszego UTW,na zaproszenie pani Ireny Duchowskiej ze Stowarzyszenia Polaków Kiejdan,wzięła udział w obchodach Dni kultury Polskiej na Litwie.

w górę
Template by JoomlaShine