Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

szybka pozyczka

06 maja 2017 r. ruszyła ogólnopolska akcja V Marsz „Nordic Walking” Studentów UTW 2017.

Czytaj więcej...

Chór Wrzos działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kętrzynie został założony w 2006r, przez Kanclerza Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie panią dr Teresę Czesławę Malec i działa do dzisiaj. Dyrygentem chóru jest od 10 lat pan Cezary Nowakowski. Chór liczy 21 osób.  Nasz chór bierze czynny udział w różnych imprezach miejskich, powiatowych, wojewódzkich i zagranicznych. Był obecny na Przeglądzie Kultury Polskiej w Kiejdanach na Litwie w czerwcu 2016. W grudniu 2015 r. chów zdobył I nagrodę w konkursie chórów UTW województwa warmińsko-mazurskiego pod tytułem "Hej kolęda", na którym śpiewano kolędy i pastorałki.W roku bieżący ponownie zgłosiliśmy swój udział w tym konkursie i 10 grudnia 2016 r. wywalczyliśmy Grand Prix, to jest najwyższą nagrodę przeglądu "Hej kolęda" i jednocześnie otrzymaliśmy piękny puchar od marszałka województwa warmińsko-mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina i dyplom uznania. W konkursie uczestniczyło 14 chórów i zespołów. Radość i szczęście z tej nagrody jest olbrzymie. Chórzystki zaśpiewały pięknie i profesjonalnie. Chwała dyrygentowi i chórzystkom. Tworzą spójny tandem. Zarząd UTW w Kętrzynie serdecznie gratuluje dyrygentowi i chórzystkom, które wystąpiły w 16-osobowy składzie i pokonały chóry liczące nawet 30 osób. Tym większa satysfakcja. Życzymy dalszych sukcesów i nagród. 

Stolikowy KABARECIK SENIOREK UTW  w Kętrzynie zaprasza na "WESOŁĄ WYCIECZKĘ W CZASY PRL"

Czytaj więcej...

Senioriada 2016

W Kętrzynie nadchodzi wielkie święto fotografii! Wszystko to za sprawą FOTO MX’a, który w tym roku będzie świętował swoje 30-lecie działalności artystycznej.

Czytaj więcej...

Senioriada 2016

W dniu 18 czerwca 2016 r. w kinie „Gwiazda” odbyły się uroczystości jubileuszowe UTW w Kętrzynie z okazji 10-lecia jego działalności i zakończenia roku akademickiego 2015/2016 .

Czytaj więcej...

Senioriada 2016

WARMIŃSKO - MAZURSKA  SENIORIADA  2016
zadanie realizowane przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Czytaj więcej...

Wycieczka na Litwę

W dniach 3-5 czerwca 2016r. grupa studentów naszego UTW,na zaproszenie pani Ireny Duchowskiej ze Stowarzyszenia Polaków Kiejdan,wzięła udział w obchodach Dni kultury Polskiej na Litwie.

Czytaj więcej...

Wczasy w Bułgarii

21 maja 2016r. 78 osobowa grupa studentów UTW wyruszyła do Warszawy, by stamtąd odlecieć do Burgas. Tam czekały na nas autokary, które przywiozły nas do Obzor,do hotelu Casablanca.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Stoczka Klasztornego i Lidzbarka Warmińskiego

Dnia 13 maja 2016r. członkowie sekcji historyczno-literackiej pod kierownictwem p.H.Małachowskiej zorganizowali dla studentów UTW wycieczkę do Stoczka Klasztornego i Lidzbarka Warmińskiego.

Czytaj więcej...

Sentencje

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada
Św. Augustyn
 
Starość wcale nie jest złem (…) przeciwnie może być dobrem nadającym schyłkowi  ludzkiej egzystencji wymiar prawdziwie godnego trwania pośród zmieniających się  postaci świata.
Plutarch

Achim
Student

Joomla templates by Joomlashine