Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Każdego roku, w maju, sekcja historyczno-literacka organizuje jednodniową wycieczkę do ciekawych miejsc w niedalekiej odległości od Kętrzyna.

Majówka nad jeziorem Mój - to integracja seniorów z Kętrzyna, Reszla, Węgorzewa i Barcian.

Na podsumowanie zbliżającego się wielkimi krokami końca roku akademickiego 2023/2024 chór "Wrzos", z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wystąpił z koncertem piosenek, które wykonywał przez miniony rok na różnych imprezach.

W ramach Roku Stanisławy Łozińskiej Towarzystwo Miłośników Kętrzyna zaprosiło mieszkańców naszego miasta 21 marca 2024 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej na promocję książki pt. „Humor Laury. Zbiór fraszek, kabaretów, aliteracji i innych zabawnych utworów Stanisławy Łozińskiej”

20 marca 2024 r. w Stowarzyszeniu im. Arno Holza dla Porozumienia Polsko - Niemieckiego w Kętrzynie odbył się wernisaż malarski naszego kolegi Jerzego Baranowskiego pt. „Kalejdoskop wrażeń”

15 marca br. miało miejsce kolejne ciekawe wydarzenie w życiu naszego Uniwersytetu - zwiedzanie Byłej Wojennej Kwatery Hitlera w Gierłoży.

6 marca 2024r. to był niezwykły dzień w naszym uniwersytecie. Tego dnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet.

27 lutego 2024 r. dzieci ze szkoły w Nakomiadach zaprosiły seniorów na swoje występy i instrukcje jak dziadkowie powinni bezpiecznie korzystać z internetu pod hasłem: "Przewodnik po bezpiecznym internecie".

„Płuca po pandemii” - celem tegorocznego 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych.

15 stycznia 2024 r., w piękny zimowy dzień, seniorzy z UTW w Kętrzynie wybrali się na kulig do gospodarstwa agroturystycznego w Kwiedzinie.

KOMUNIKATY

Sentencje

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada
Św. Augustyn
 
Starość wcale nie jest złem (…) przeciwnie może być dobrem nadającym schyłkowi  ludzkiej egzystencji wymiar prawdziwie godnego trwania pośród zmieniających się  postaci świata.
Plutarch

Achim
Student

W górę
JSN Solid 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework