Spotkania, w zależności od pogody, odbywają się dwa razy w tygodniu w miesiącach kwiecień- październik. Na nasze wyprawy wybieramy trasy łatwe i bezpieczne, krótsze i dłuższe (od 20 do 80 km.), atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo.

W ostatnim sezonie 2018 roku przejechaliśmy ok. 1500km. Byliśmy w Ukcie, na śluzie Guzianka, w Giżycku, Rydzewie, Szymonce, Rynie, Mikołajkach. Przejeżdżaliśmy przez Puszczę Piską i Mazurski Park Krajobrazowy. Płynęliśmy promem przez jez. Bełdany. Odwiedziliśmy Sztynort, Dobę i Mamerki. W planach na najbliższy sezon założyliśmy pokonanie kawałka tasy Green Velo: Srokowo - Gołdap, a stamtąd chcemy dotrzeć do wiaduktów w Stańczykach. Mamy zamiar dojechać do wszystkich śluz na Kanale Mazurskim (oczywiście tych po polskiej stronie) i zobaczyć jezioro Siedmiu Wysp (jez.Oświn). Będziemy chcieli raz jeszcze pojechać do Puszczy Piskiej, tym razem do Karwicy, Prania i Krzyży. Czy zrealizujemy nasze założenia – zależy w dużej mierze od warunków pogodowych i naszej kondycji. 

 

Sezon kwiecień – październik 2022 był dla nas udany. Zaczęliśmy wspólne wyjazdy po dwuletniej przerwie. Zrezygnowaliśmy z dłuższych tras na rzecz jeżdżenia leśnymi duktami w najbliższej okolicy, co powodowało, że często mogliśmy obserwować leśne zwierzęta czy ptaki. Czasami transportowaliśmy nasze rowery pociągiem, aby potem pokonać nieco dłuższą trasę np. z Giżycka przez Wilkasy, Bogaczewo, Ławki, Ryn i Nakomiady do Kętrzyna. Byliśmy w Bogacku, Dziewiszewie, Dobie, Pilwie i Radziejach. Wspólne rajdy dały nam dużo satysfakcji, wzmocniły naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Będziemy kontynuować takie wyjazdy dopóki starczy nam sił i zdrowia.