Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Dnia 28 września 2018 r. w ramach Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego, grupa teatralna UTW w Kętrzynie „Seniorzy przy stolikach” przygotowała odpowiednie fragmenty powieści i zaprezentowała je młodzieży klas mundurowych zebranej w Bibliotece Powiatowej w Kętrzynie.

Dnia 21 listopada w sali kina „Gwiazda” grupa teatralna „Seniorzy przy stolikach” pokazała studentom UTW w Kętrzynie spektakl „Polskie drogi do wolności”. Tekst oparty został na losach bohaterów „Przedwiośnia” S. Żeromskiego i uzupełniony, odpowiednio dobranymi, utworami literackimi i muzycznymi. Prezentowana na ekranie oprawa graficzna i muzyczna oraz piosenki śpiewane przez chór, stanowiły dopełnienie czytanego tekstu.

 

Scenariusz i reżyseria - Janina Muszak , Wiesława Wołoncewicz i GRUPA
Opracowanie wizualno-muzyczne - Alicja Woronowicz.
Czytali:
Chodara Władysław
Dziemiańczyk Bolesław
Gudaczewska Stefania
Hajdamowicz Stanisława
Jakowicz Wiesława
Kowalewska Helena
Łuckiewicz Barbara
Malewicka Helena
Oleszczuk Tadeusz
Szynkowska Jadwiga
Urbanowicz Dorota
Walesiak Jan
Wiszniewski Zenon
Zahor Krystyna
Zalewski Jan
Czytającym towarzyszy zespół wokalny pod kierownictwem Jacka Kalaty


KOMUNIKATY

Sentencje

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada
Św. Augustyn
 
Starość wcale nie jest złem (…) przeciwnie może być dobrem nadającym schyłkowi  ludzkiej egzystencji wymiar prawdziwie godnego trwania pośród zmieniających się  postaci świata.
Plutarch

Achim
Student

W górę
Template by JoomlaShine